Bota

Sulm me thikë në një stacion hekurudhor në Paris, tre të plagosur, arrestohet autori

sulm me thike ne nje stacion hekurudhor ne paris tre te plagosur arrestohet autori
sulm me thike ne nje stacion hekurudhor ne paris tre te plagosur arrestohet autori

Tre persona mbretën të plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në stacionin hekurudhor Gare de Lyon të Parisit.

Dy nga të plagosurit janë në gjendje më të mirë, ndërsa njëri është dëmtuar më shumë, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën

Policia ka deklaruar se autori i ngjarjes është identifikuar dhe është vënë nën pranga, ndërsa dyshohet se është i shtetësisë italiane, pasi kishte me vete një patentë nga ky shtet.

Ende nuk janë zbuluar arsyet e ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts