Bota

VIDEO/ SHBA nis sulmet në Siri dhe Irak, godet objektivat e grupeve militare

video shba nis sulmet ne siri dhe irak godet objektivat e grupeve militare
video shba nis sulmet ne siri dhe irak godet objektivat e grupeve militare

SHBA

Shtetet e Bashkuara kanë nisur sulmet në Siri dhe Irak për të synuar milicitë, aleate me Iranin. Hakmarrja e premtuar nga presidenti Joe Biden ka mbërritur pas vrasjes së tre ushtarëve amerikanë në kufirin midis Jordanisë dhe Sirisë.

Bastisjet kishin në shënjestër 85 objektiva dhe në total u hodhën 125 bomba me eksploziv të lartë. Në rrjetin social X vijnë dhe pamjet e para të sulmeve amerikane në perëndim të Irakut afër kufirit me Sirinë.

“Hakmarrja jonĂ« filloi sot e do tĂ« vijojĂ« nĂ« kohĂ«n dhe nĂ« vendet qĂ« do tĂ« vendosim ne. Shtetet e Bashkuara nuk duan konflikt nĂ« Lindjen e Mesme apo kudo tjetĂ«r nĂ« botĂ«.TĂ« gjithĂ« ata qĂ« duan tĂ« na lĂ«ndojnĂ« duhet tĂ« dinĂ«: NĂ«se lĂ«ndoni njĂ« amerikan, ne do tĂ« hakmerremi”-deklaroi Biden.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts