Bota

Sulm në qendrën ndërkombëtare të ndihmave në Gaza, pesë të vrarë

sulm ne qendren nderkombetare te ndihmave ne gaza pese te vrare
sulm ne qendren nderkombetare te ndihmave ne gaza pese te vrare

Një sulm izraelit në një qendër të shpërndarjes së ndihmës UNRWA të mërkurën la pesë palestinezë të vdekur, sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza. “Ne jemi në një seli të mbrojtur ndërkombëtarisht.

Si mundet që aeroplanët pushtues të synojnë një vend si ky? Ne jemi njerëz të pambrojtur. Ne jemi këtu për të ofruar ndihma për të zhvendosurit,” tha punonjësi i UNRWA, Sami Abu Salim. Ushtria izraelite nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese të Reuters për koment mbi incidentin.

Kombet e Bashkuara kanë paralajmëruar se uria e përhapur në Rripin e Gazës është “pothuajse e pashmangshme” pa veprime urgjente. Një përfundim zyrtar se zia e bukës ka mbërritur në enklavën bregdetare me 2.3 milionë njerëz mund të vijë këtë javë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts