Bota

“Sulmi i dështuar dhe humbje e dyfishtë për Iranin”, Cameron: Situata të mos përshkallëzohet! Ja gabimi i Netanyahut

sulmi i deshtuar dhe humbje e dyfishte per iranin cameron situata te mos pershkallezohet ja gabimi i netanyahut
sulmi i deshtuar dhe humbje e dyfishte per iranin cameron situata te mos pershkallezohet ja gabimi i netanyahut

Ministri i Jashtëm i Britanisë Lord Cameron, në një deklaratë mbi situatën në Lindjen e Mesme, u shpreh se sulmi i Iranit ishte shumë domethënës, por dështoi totalisht.

“Ne bëjmë thirrje që situata të mos përshkallëzohet. Situata është një disfatë e dyfishtë për Iranin. Ata i kanë zbuluar botës se janë ndikimi keqdashës në rajon dhe janë të përgatitur për të krijuar një situatë të tillë”, thotë ai.

I pyetur në lidhje me Nenjamin Netanyahun, ai u shpreh se ka raste që nuk kanë të njëjtat mendime me liderin izraelit.
“Moslejimi i dërgimit të ndihmave në Gaza ishte një gabim nga ana e Izraelit”, u shpreh ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts