Bota

Tre fëmijë të vrarë nga zjarri në Krasnodar të Rusisë

tre femije te vrare nga zjarri ne krasnodar te rusise
tre femije te vrare nga zjarri ne krasnodar te rusise

Tre fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e zjarrit në një shtëpi ku jetonte një familje e madhe në Krasnodar të Rusisë, sipas Ministrisë së Situatave Emergjente të Rusisë.

Në momentin e rënies së zjarrit në shtëpi ndodheshin 6 fëmijë. Prindërit arritën të nxjerrin dy prej tyre nga shtëpia. Fatkeqësisht, fëmijët vdiqën në spital. Një tjetër fëmijë është gjetur i vdekur nga zjarrfikësit rusë.

Incidenti i zjarrit u zbulua shumë vonë për shkak se detektori i zjarrit nuk funksionoi. Arsyeja për këtë është se bateria në pajisje nuk është zëvendësuar në kohë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts