Bota

Turqi/ Kamioni përplaset me autobusin, 19 persona të plagosur

turqi kamioni perplaset me autobusin 19 persona te plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi, ku si pasojë e përplasjes së një autobusi pasagjerësh me një kamion, 19 persona kanë mbetur të plagosur. Sipas informacioneve, një prej të plagosurve është në gjendje të rëndë.

Ngjarja ndodhi në autostradën e Marmarasë, ku autobusi goditi barrierat në anë të rrugës dhe më pas goditi kamionin. Nga përplasja kamioni është kthyer përmbys, ndërsa shoferi i autobusit ka mbetur i bllokuar në automjet.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts