Bota

Turqia sanksione Izraelit, kufizon eksportin e mallrave: Derisa të shpallni armëpushim në Gaza…

turqia sanksione izraelit kufizon eksportin e mallrave derisa te shpallni armepushim ne gaza
turqia sanksione izraelit kufizon eksportin e mallrave derisa te shpallni armepushim ne gaza

Turqia ka vendosur sanksione ndaj Izraelit, duke vendosur kufizime në eksportin e produkteve nga 54 kategori të ndryshme, deri në shpalljen e një armëpushimi në Gaza.

Lajmi u bë i ditur nga Ministria Turke e Tregtisë, ndërsa masat do të hyjnë në fuqi menjëherë.

Autoritetet njoftuan se kufizimet do të përfshijnë produktet e hekurit dhe çelikut, pajisjet dhe produktet e ndërtimit, makineritë dhe disa kategori të tjera.

Turqia është kundër Izraelit dhe luftës në Gaza dhe ka bërë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts