Sport

“Tym i bardhë”, Liverpool gjen pasuesin e Klopp, paguan 15 mln euro për teknikun holandez

tym i bardhe liverpool gjen pasuesin e klopp paguan 15 mln euro per teknikun holandez

Arne Slot do të jetë trajneri i ri i Liverpool, duke nisur nga sezoni i ri. Të kuqtë arritën të gjenin një akord me Feyenoord për të lënë të lirë teknikun holandez i cili ishte nën kontratë deri në fund të 2026. Liverpool do të paguajë 13 deri në 15 milionë euro, për të siguruar shërbimet e Slot.

Më herët, Feyenoord kishte refuzuar një ofertë prej 9 milionë euro.

Slot
Slot

Pas 5 vitesh në Holandë, Slot hedh një hap të rëndësishëm në karrierë duke marrë drejtimin e një klubi legjendar si Liverpool.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts