Bota

Sulmohet baza e IDF-së, dy palestinezë të vrarë në Bregun Perëndimor

sulmohet baza e idf se dy palestineze te vrare ne bregun perendimor
sulmohet baza e idf se dy palestineze te vrare ne bregun perendimor

Ushtria izraelite (IDF) raportoi vrasjen e dy palestinezëve që hapën zjarr në postin ushtarak të Salem në Këshillin Rajonal të Menashe, në Bregun Perëndimor.

Sipas deklaratave të ushtrisë, të raportuara nga mediat izraelite, dy palestinezët mbërritën në vendngjarje me një makinë dhe hapën zjarr.

Mësohet se dy pushkë gjysmë automatike M-16 u gjetën më vonë në makinë nga forcat e rendit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts