Shqiperia

U kap në fermën e kanabisit prej dhjetëra mijëra paund, i riu shqiptar dënohet me dy vite burg. Ku u fsheh ai pas operacionit

u kap ne fermen e kanabisit prej dhjetera mijera paund i riu shqiptar denohet me dy vite burg ku u fsheh ai pas operacionit

Një burrë që rriste kanabis në një shtëpi gjysmë të pavarur në Doncaster është burgosur pasi oficerët bastisën pronën dhe e gjetën të fshehur në papafingo. Ylli Cala tha se atij iu dhanë 500 £ për të rritur kanabisin brenda një shtëpie në Stone Cross Drive në Sprotborough.

Cala tha se ishte vendimi i tij për të ndihmuar në rritjen e kanabisit, ndërsa 23-vjeçari shqiptar pranoi të mbante një fitim 15 për qind nga shitja e drogës. Dhjetëra bimë po rriteshin në dhoma të ndryshme të ndërtesës, ndërsa droga u zbulua gjatë një zgjimi të vrazhdë për Calën mëngjesin e 24 janarit.

Pas mbledhjes së informacionit mbi aktivitetet në pronë, oficerët siguruan një urdhër për të kontrolluar adresën. Brenda shtëpisë kishte rreth 90 bimë kanabis me vlerë rreth 90,000 £, ndërsa Cala u arrestua në vendngjarje dhe droga u shkatërrua.  Cala, pa vendbanim të caktuar, u burgos për dy vjet në Gjykatën e Kurorës së Sheffield të enjten e kaluar.

Yvonne Loveridge, oficeri për rastin, tha: “Cala pranoi se ai kishte një motiv financiar për rritjen e kanabisit dhe se ishte vendimi i tij të pranonte të kultivonte drogën. “Njerëzit mund të mendojnë se kanabisi është thjesht një drogë e padëmshme, por ne e dimë se financon krimin e organizuar.

Drugs Warrant 3
Drugs Warrant 3
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts