Kosova

U vra nga bashkëshorti, gruaja varroset në Pejë. Flet vëllai i saj

u vra nga bashkeshorti gruaja varroset ne peje flet vellai i saj
u vra nga bashkeshorti gruaja varroset ne peje flet vellai i saj

Në varrezat e qytetit të Pejës sot është varrosur Gjyljeta Ukella, gruaja që u vra të martën nga bashkëshorti i saj. Varrimi i saj është bërë në praninë e shumë qytetarëve.

Shpat Ukella, vëllai i të ndjerës, ka folur për media në lidhje me rastin tragjik.

“Falënderoj Zotin për krejt këta njerëz që kanë ardh me na nderu dhe me na respektu në këto ditë të vështira për neve. Për neve rasti është shumë i rëndë. Uroj që organet e drejtësisë sa më shpejtë ta bëjnë zbardhjen dhe ta kryejnë punën e tyre dhe uroj që asnjëherë të mos ndodhin këso raste në qytetin tonë dhe sidomos në shtetin e as në kombin tonë të Kosovës dhe Shqipërisë e më gjerë”, tha ai, raporton” Radio1”

E ndjera u vra mëngjesin e së martës brenda banesës nga burri i saj, Edmond Lajqi me të cilin kishte tre fëmijë.

I dyshuari është vetëdorëzuar. Atij aktualisht i është caktuar një muaj paraburgim. për veprën e kryer ai mund të dënohet minimumi me 10 vjet burgim, ose burgim të përjetshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts