Sport

Van der Poel triumfon në Flanders, frymëzimi i çiklistit vjen nga bukuroshja Roxanne

van der poel triumfon ne flanders frymezimi i ciklistit vjen nga bukuroshja roxanne

Mathieu Van der Poel e ka konfirmuar veten si një yll i vërtetë i çiklizmit bashkëkohor. Kampioni i botës fitoi Turneun e Flanders pas një aksioni mbi dyzet kilometra larg vijës së finishit.

Një mundësi për të shtuar një trofe të ri në karrierën e tij. Por edhe për të festuar me të dashurën e tij Roxanne Bertels, e cila duket si frymëzim për të, i cili duke parë shtysën e partneres, kërkon të tjera rezultate të mira, fillimisht në “Giro D’Italia” e pastaj “Tour de France”, dy nga kompeticionet më madhore të çiklizmit.

Rox 1
Rox 1

Natyrisht, pranë tij do të jetë Bertels, e cila kohët e fundit ka lënë thuajse cdo impenjim të saj për të mbështetur partnerin. “Pas një burri të suksesshëm, qëndron një grua e fortë”, duke se kjo shprehje i shkon për shtat ciftit Van der Poel-Bertels.

Rox 2
Rox 2

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts