Sport

VIDEO/ I mjaftojnë vetëm 50 sekonda, sulmuesi shqiptar realizon golin e 10-të në kampionat

video i mjaftojne vetem 50 sekonda sulmuesi shqiptar realizon golin e 10 te ne kampionat
video i mjaftojne vetem 50 sekonda sulmuesi shqiptar realizon golin e 10 te ne kampionat

Sulmuesit shqiptar të Kosovës, Albion Rrahmanit, i mjaftuan vetëm 50 sekonda në duelin ndaj UTA Arad për të gjetur rrugën e rrjetës me fanellën e Rapidit të Bukureshtit, në duelin e vlefshëm për javën e 28-të të kampionatit rumun.

Rrahmani i dhuroi avantazhin skuadrës së tij pikërisht në sekondën e 50-të, duke çuar peshë zemrat e tifozëve vendas. Vlen të theksohet fakti se ky ishte goli i dhjetë në kampionat për 23-vjeçarin që është aktivizuar 13 duele.  

Sulmuesi iu bashkua Rapidit të Bukureshtit nga Ballkani i Ilir Dajës, teksa arriti të përshtatej mjaft mirë duke u shndërruar në një bomber. Te skuadra e Rapidit në duelin e sotëm ndaj UTA Arad aktivizohen nga minuta e parë edhe dy futbollistët e tjetër shqiptarë, Florent Hasani dhe Krasniqi.  

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts