Bota

VIDEO/ Masakra me dhjetëra viktima në Moskë, arrestohet një prej agresorëve

video masakra me dhjetera viktima ne moske arrestohet nje prej agresoreve
video masakra me dhjetera viktima ne moske arrestohet nje prej agresoreve

Një prej agresorëve që hapën zjarr me automatikë ndaj qindra civilëve në një sallë koncertesh në kryeqytetin rus të Moskës është arrestuar.

Raportohet se sulmi që ndodhi në sallën Crocus la pas mbi 40 viktima dhe mbi 100 të plagosur në total sipas dëshmive paraprake nga autoritetet.

Sakaq, nuk dihet nëse 3 agresorët e tjerë janë arrestuar ende nga autoritetet dhe besohet se janë ende në kërkim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts