VIDEO/ Muçi “zjarr”, Rashica asist, Besiktas argëtohet ndaj skuadrës së Cikalleshit

video muci zjarr rashica asist besiktas argetohet ndaj skuadres se cikalleshit

Besiktas triumfoi 2-0 ndaj Konyaspor, në ndeshjen e luajtur për kampionatin turk. Për Ernest Muçin ishte ndeshja e dytë me fanellën e Besiktas, por e para përpara tifozëve të skuadrës në Tupras Stadium (Istanbul).

Në pjesën e parë, Muçi ishte një rrezik konstant për kundërshtarin, teksa iu afrua golit. Në fillimin e pjesës së dytë, të besuarit e Santos arritën të zhbllokonin ndeshjen me Kilicsoy, i asistuar nga sulmuesi tjetër shqiptar, Milot Rashica.

Cikalleshi dhe Valon Ethemi luajtën 68 minuta për Konyaspor, pa mundur dot të bëjnë diferencën. Për të ardhur te goli i sigurisë, Besiktas vendosi në kasafortë 3 pikët pas golit të Tosun.