Bota

VIDEO/ Zgjedhjet europiane 2024, kryeministri i Belgjikës jep dorëheqje pas humbjes

video zgjedhjet europiane 2024 kryeministri i belgjikes jep doreheqje pas humbjes

Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo ka njoftuar se do të japë dorëheqjen nga posti pas humbjes në zgjedhjet evropiane.

bbbbb

Me lot në sy, kryeministri i Belgjikës, konfirmoi dorëheqjen pas humbjes së madhe të partisë së tij në zgjedhjet parlamentare të zhvilluara në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane.

Partia e tij e qendrës së djathtë, Liberalët dhe Demokratët e Hapur Flamand, morën vetëm 5.7%, sipas sondazheve.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts