Shqiperia

Vrasja e 27-vjeçarit shqiptar në Londër, arrestohet autori (emrat)

vrasja e 27 vjecarit shqiptar ne londer arrestohet autori emrat
vrasja e 27 vjecarit shqiptar ne londer arrestohet autori emrat

Një burrë është akuzuar për vrasjen me thikë të Bajram Lulit në perëndim të Londrës. Luli, 27 vjeç, i cili ishte nga Edgware, u gjet i plagosur në një makinë në Sudbury Heights Avenue në orën 17:30 më 11 mars. Ai u dërgua në spital ku ndërroi jetë pak kohë më vonë.

Sabin Manda, 31 vjeç, pa adresë fikse, u arrestua dhjetë ditë më vonë si i dyshuar për vrasje dhe u akuzua për vrasje dhe posedim të një arme fyese.

Ai do të paraqitet në paraburgim në Gjykatën e Magjistraturës së Westminsterit të premten. Familja e zotit Luli është në dijeni dhe vazhdon të mbështetet nga oficerë specialistë, thuhet në një deklaratë të Met.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts