Bota

Vriten 2 terroristë në veriperëndim të Pakistanit

vriten 2 terroriste ne veriperendim te pakistanit
vriten 2 terroriste ne veriperendim te pakistanit

Dy terroristë u vranë gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat e sigurisë në provincën veriperëndimore Khyber Pakhtunkhwa të vendit, tha ushtria pakistaneze.

Marrëdhëniet me Publikun e Ndër-Shërbimeve (ISPR), krahu mediatik i ushtrisë pakistaneze, tha se shkëmbimi i zjarrit ndodhi kur forcat kryen një operacion të bazuar në inteligjencën në rrethin Mardan të provincës për praninë e raportuar të terroristëve.

Terroristët e vrarë ishin të përfshirë në mënyrë aktive në aktivitete të shumta terroriste, tha ISPR, duke shtuar se armë, municione dhe eksplozivë u gjetën gjithashtu gjatë operacionit.

Një operacion pastrimi po kryhet për të eliminuar çdo terrorist tjetër të gjetur në zonë, tha ushtria.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts