Sport

“Vritini të gjithë”, ISIS kërcënon Champions, ndizet alarmi në qytetet pritëse

vritini te gjithe isis kercenon champions ndizet alarmi ne qytetet pritese

Pikërisht në momentin kur tifozët e futbollit po bëhen gati të shijojnë super sfida në Champions League, një kërcënim i hapur vjen nga ISIS, organizata famëkeqe terroriste i cila ka postuar një foto në “Al Azaim”, organi i tyre mediatik, me katër stadiumet që do të presin sfidat në fazën çerekfinale të Champions League, shoqëruar me mbishkrimin:

Hhhh
Hhhh

“Vritini të gjithë”. Ky lajm i bërë publik nga mediat spanjolle ka ndezur alarmin në Madrid, pasi Reali dhe Ateltico janë pritëse në ndeshjet e para. Jo vetëm në Madrid, të gjithë qytetet që do të mirëpresin ndeshjet e Champions League ka shtuar masat e sigurisë pasi i druhen sulmeve terroriste.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts