Sport

Vuante nga kanceri, ndahet nga jeta Presidenti i klubit francez

vuante nga kanceri ndahet nga jeta presidenti i klubit francez
vuante nga kanceri ndahet nga jeta presidenti i klubit francez

Presidenti i AS Nancy-Lorraine , Nicolas Holveck vdiq mëngjesin e kësaj të hëne në moshën 52-vjeçare. Holveck, i cili vuante nga kanceri, nuk ia doli dot të fitojë betejën më të rëndësishme, atë me jetën. Klubi francez, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, i ka shprehur ngushëllime familjes.

“Me pikĂ«llim tĂ« pamasĂ« mĂ«suam kĂ«tĂ« mĂ«ngjes pĂ«r vdekjen e presidentit tonĂ« Nikolas Holveck. Ai luftoi deri nĂ« fund kundĂ«r sĂ«mundjes dhe nĂ« emĂ«r tĂ« tĂ« gjithĂ« kompanisĂ«, nga aksionerĂ«t e deri te stafi, i shprehim ngushĂ«llimet mĂ« tĂ« sinqerta familjes dhe tĂ« dashurve tĂ« tij. Do t’i bĂ«het njĂ« homazh nĂ« marrĂ«veshje me familjen e tij”, shkruhet nĂ« postim.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts