Kosova

Zyrtarët e QUINT-it takojnë Osmanin, çfarë u diskutua në takim

zyrtaret e quint it takojne osmanin cfare u diskutua ne takim
zyrtaret e quint it takojne osmanin cfare u diskutua ne takim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur një takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it, ku po marrin pjesë edhe kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Temë e takimit të sotëm është procesi i anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Edhe në bisedën e fundit, të cilën e kishte Presidentja me Jim O’brien, ndër temat kryesore ishte çështja e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts