Shqiperia

Akuzat për korrupsion, SPAK nis hetimet për kryebashkiakun e Rrogozhinës, Edison Memolla

akuzat per korrupsion spak nis hetimet per kryebashkiakun e rrogozhines edison memolla
akuzat per korrupsion spak nis hetimet per kryebashkiakun e rrogozhines edison memolla

Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për kreun e Bashkisë së Rrogozhinës, Edison Memolla. Hetimet nisën pas kallëzimit të Partisë Demokratike, ndërsa kryebashkiaku po hetohet për veprën penale të korrupsionit.

Hetimet po përqendrohen tek dëmshpërblimet për banesat e dëmtuara, duke dëmshpërblyer njerëz të afërt dhe qytetarë. Të paktën dy raste janë konstatuar deri më tani.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts