Shqiperia

“BE ka mbërritur në Tiranë!”/ Hapja e kampusit nga Kolegji i Europës, Varhelyi: Do të ndryshojë jeta ekonomike në Ballkan

be ka mberritur ne tirane hapja e kampusit nga kolegji i europes varhelyi do te ndryshoje jeta ekonomike ne ballkan
be ka mberritur ne tirane hapja e kampusit nga kolegji i europes varhelyi do te ndryshoje jeta ekonomike ne ballkan

Komisioneri valhelyi ka folur në lidhje me kompusin që do të ndërtohet në Tiranë nga kolegji i Europës.

Ai tha se kjo do të ndihmojë që Tirana të bëhet edhe më popullore ndërsa ka shtuar se kjo do të ndryshojë jetën ekonomike në Ballkan.

“Kolegji i Europës është duke hapur kampusin e tij në Tiranë për të nisur vitin akademik në shtator, me 31 studentët e parë nga gjithë Europa.

Nuk kam përgatitu fjalë, por jam i befasuar nga shifrat, Tirana do të bëhet edhe më popullore.

Ai që do ndërtohet edhee nga pikëpamja arkitekturore do jetë diçka që do ndryshojë edhe jetën ekonomike në Ballkan.

BE ka mbërritur në Tiranë!”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts