Sport

Disfata ndaj Chris Kongo, Florian Marku premton: Rikthehem edhe më i fortë, jap gjithçka për vendin tim

disfata ndaj chris kongo florian marku premton rikthehem edhe me i forte jap gjithcka per vendin tim
disfata ndaj chris kongo florian marku premton rikthehem edhe me i forte jap gjithcka per vendin tim

Florian Marku pësoi disfatë pas 13 fitoresh si profesionist. Marku u mund nga Chris Kongo, në duelin e vlefshëm për kategorinë e peshave të lehta. Boksieri shqiptar, ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku ka premtuar se do rikthehet më i fortë se kurrë.

“Kane kaluar disa dite nga ndeshja. Kam pare edhe lexuar disa nga komente. Dua te falenderoj nga zemra, sinqerisht, te gjithe ata qe e kane perjetuar kete humbje me mua edhe sado pak jane munduar me nje mesazh pozitiv, te tregojne perkrahje. Nuk e keni idene se sa e vleresoj secilin prej jush. Ka dhe nga ata qe priten 14 vite, qe nga hera e fundit qe un kam humbur, te tregojn shpirtin e tyre te zi, duke u munduar te njollosin emrin tim. Flamurin tone e kam mbajtur gjithmone ne krah me Krenari dhe Trimeri sic i takon, ne cdo shtet te botes kurr nuk e kam shitur veten as nenshtetesin time per asnje lloj vlere edhe kurre nuk do e bej.

Kurre nuk jam dorezuar, kurre nuk kam bere pas ne asnje lloj beteje duke qene me krahe ose duar te thyera. Kundeshtari ishte i papershtatshem, i doli loja qe ai kerkonte duke levizur vazhdimisht dhe duke perqafuar teper. Po, une HUMBA, pas afersisht 15 vitesh por, gjithcka ndodh per nje arsye dhe arsyeja e kesaj qe ndodhi do duket ne ditet ne vazhdim. Ne dime vetem te tashmen, nuk dime cfare na pret ne te ardhmen, perse ndodhi apo cfare ndodhi ne ndeshjen e fundit. Gjithcka ndodh per nje arsyeUne di qe kjo qe me ndodhi, vetem me zgjoi dhe me rikujtoi qe cfaredo qe te besh gjithmone do dali dikush ne rrjete sociale te gjykoje pa pasur asnje lloj pervoje.Ju Falenderoj nga zemra per perkrahjen! Une nuk dorzohem pa ja arritur qellimit qe kam qe ne moshe te vogel. Do shpenzoj pak kohe me familjen dhe me femjiet e mi dhe dhe do rikthehem me fort se kurr ju premtoj. I Juaj Florian Marku” – Shkruan ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts