Shqiperia

Dronët ‘Bayraktar’ vinë në Shqipëri, instalohen në bazën e NATO-s në Kuçovë

dronet bayraktar vine ne shqiperi instalohen ne bazen e nato s ne kucove
dronet bayraktar vine ne shqiperi instalohen ne bazen e nato s ne kucove

Dronët ‘Bayraktar’ kanë tashmë janë në Shqipëri. Kështu bën me dije ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi. Prej dy ditësh, ka filluar montimi dhe paralelisht po kryhet instalimi i infrastrukturës mbështetëse për operimin dhe kontrollin e tyre, ndërsa dronët janë vendosur në bazën e NATO-s në Kuçovë.

“Dronët #Bayraktar, të njohur për efikasitetin dhe teknologjinë e tyre të avancuar, tashmë janë në Shqipëri!
Prej dy ditësh, ka filluar montimi dhe paralelisht po kryhet instalimi i infrastrukturës mbështetëse për operimin dhe kontrollin e tyre.
Ky zhvillim jo vetëm që rrit aftësitë e mbrojtjes së Shqipërisë, por shërben edhe si dëshmi e angazhimit të vendit për të garantuar sigurinë kombëtare dhe për të përmbushur standardet më të larta të mbrojtjes.
Kjo arritje, simbol i dedikimit tonë drejt modernizimit dhe inovacionit në Forcat tona të Armatosura.
🇦🇱 #Mbrojtje #Siguri #Dinjitet 🇦🇱”, shkruan Peleshi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts