Shqiperia

“Humbëm garancinë e vetos”, Alibeaj: E sakrifikuara e madhe e marrëveshjes okulte mazhorancë-opozitë, Reforma Zgjedhore

humbem garancine e vetos alibeaj e sakrifikuara e madhe e marreveshjes okulte mazhorance opozite reforma zgjedhore
humbem garancine e vetos alibeaj e sakrifikuara e madhe e marreveshjes okulte mazhorance opozite reforma zgjedhore

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për mediat nga selia blu tha se e sakrikuara më e madhe nga marrëveshja sipas tij, okulte, mes mazhorancës dhe opozitës është Reforma Zgjedhore.

Ai u shpreh se Opozita ka humbur garancinë e saj më të madhe, e drejta e votës për t’i vënë mazhorancës kufi që të mos kalojë ligje të rëndësishme duke “peshkuar vota”.

Alibeaj shtoi se dështimi i Reformës Zgjedhore ka kosto për shqiptarët.

Alibeaj: Çdokush kërkon të dijë çfarë u fitua në 5 muaj betejë të rreme.Së pari bilanci bëhet duke iu drejtuar jetës parlamentare. Nga marrëveshja okulte kemi marrë 1 ose 2 komisione hetimore interesi publik i së cili nuk është ai që pritet.
Komisionet bëhen nga një ligj i përcaktuar nga Rama
E sakrifikuara më e madhe është Reforma Zgjedhore.
Për opozitën kjo ka një kosto të madhe. Opozita ka humbur garancinë e saj më të madhe, e drejta e votës për t’i vënë mazhorancës kufi që të mos kalojë ligje të rëndësishme duke peshkuar elektronë të lirë.

PS e dështoi Reformën Zgjedhore dhe kjo ka bilanc të hidhur për publikun.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts