Lifestyle

Kate Winslet tregon përvojën pas filmit që e bëri të famshme: Jeta ime ishte e pakëndshme pas “Titanikut”

kate winslet tregon pervojen pas filmit qe e beri te famshme jeta ime ishte e pakendshme pas titanikut
kate winslet tregon pervojen pas filmit qe e beri te famshme jeta ime ishte e pakendshme pas titanikut

Pavarësisht gjithë famës që “Titaniku” i solli Kate Winslet, aktorja nuk e kujton përvojën me ndjenja pozitive.

Ylli 48-vjeçar i serialit të ri ‘Regime’ foli për revistën PORTER për shqetësimin që ndjeu me famën e saj pas publikimit të filmit të famshëm të James Cameron në vitin 1997.

“Ndihesha sikur duhej të dukesha në një mënyrë të caktuar ose të isha një gjë e caktuar dhe për shkak se ndërhyrja e mediave ishte kaq e rëndësishme në atë kohë, jeta ime ishte goxha e pakëndshme,” pranoi Winslet.

Ajo shtoi: “Gazetarët gjithmonë thoshin, ‘Pas Titanikut, ju mund të kishit bërë gjithçka dhe megjithatë zgjodhët të bënit këto gjëra të vogla’…

Pavarësisht nga aspektet e pakëndshme të përvojës, aktorja fituese e Oskarit rrëfeu se ” nuk është një barrë, asnjë prej tyre “.

Ajo tha gjithashtu: “Titanic vazhdon t’u sjellë njerëzve gëzim të jashtëzakonshëm,” dhe bëri shaka, ” E vetmja herë që them, “O Zot, fshihu”, është kur jemi në një anije diku.”

Kjo nuk është hera e parë që Winslet flet për famën e saj pas “Titanic”. Gjatë një episodi të vitit 2021 të podcast-it “WTF with Marc Maron”, ajo kujtoi se ishte futur në “modalitetin e vetëmbrojtjes menjëherë” pas rolit të saj kryesor në film, sepse u ndje e ” frikësuar “nga mediat britanike.

“Ishte si nata me ditën brenda natës,” tha ajo për famën e saj të papritur. “Gjithashtu, trupi im ishte cak i komenteve dhe isha vazhdimisht e kritikuar. Shtypi britanik ishte vërtet shumë i ashpër me mua”.

“U ndjeva mjaft e frikësuar, për të qenë i sinqertë,” vazhdoi Winslet. ” Më kujtohet se vetëm mendova, ‘OK, mirë, kjo është e tmerrshme dhe shpresoj që të kalojë’. Dhe përfundimisht kaloi, por gjithashtu më bëri të kuptoj se nëse kjo është ajo që është të jesh famshme, nuk isha gati të bëhesha e famshme, faleminderit”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts