Sport

Mbi 300 ndeshje me bardhezinjtë, lamtumirë mes vërshëllimash, futbollisti dhe Juventus ndajnë rrugët

mbi 300 ndeshje me bardhezinjte lamtumire mes vershellimash futbollisti dhe juventus ndajne rruget
mbi 300 ndeshje me bardhezinjte lamtumire mes vershellimash futbollisti dhe juventus ndajne rruget

Alex Sandro u aktivizua dje për Juventusin, teksa nuk munguan ngacmimet nga tifozët. Kontrata e mbrojtësit nuk do të rinovohet dhe i sigurt është largimi i brazilianit nga “Zonja e Vjetër”. 14 paraqitje në kampionat në këtë sezon, duke luajtur më pak se 700 minuta edhe për shkak të disa problemeve fizike që kanë ndikuar në përformancat e tij nuk mjaftojnë.

Alex Sandro është pjesë e kësaj skuadre që nga viti 2015, teksa numëron mbi 300  ndeshje me këtë fanellë. Trajneri Max Allegri ka kërkuar pak më shumë respekt nga tifozët, në intervistën e dhënë së fundmi. “Mendoj se Alex Sandro është në vitin e tetë në Juventus, ai luajti në finalet e Champions League dhe fitoi kampionate. Më vjen keq për ofendimet e tifozëve” – Tha Allegri.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts