Shqiperia

Nga dekori Kuq e Zi, te numri i delegatëve, mbahet sot Konventa Kombëtare e Partisë së Lirisë

nga dekori kuq e zi te numri i delegateve mbahet sot konventa kombetare e partise se lirise
nga dekori kuq e zi te numri i delegateve mbahet sot konventa kombetare e partise se lirise

Mbahet sot Konventa Kombëtare e Partisë së Lirisë. Ashtu siç është përcaktuar, Konventa do të nisë në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve. Mësohet se në Konventë do të jenë të pranishëm 931 delegatë dhe mbi 2000 të ftuar.

Dekori në organizmin do të jetë Kuq e Zi dhe do të nisë me himnin kombëtar të flamurit.

Sot kreu i PL-së, Ilir Meta postoi një mesazh në “Facebook”, ku ka treguar se ka marrë përshëndetjen e parë nga Vlora për organizimin e Konventës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts