Sport

Premton shumë për të ardhmen, talenti nga Saranda firmos me Akademinë e Manchester Cityt

premton shume per te ardhmen talenti nga saranda firmos me akademine e manchester cityt

Shqipëria ka mjaft talente në futboll dhe ai është njëri prej tyre. 12-vjeçari nga Saranda, Bruno Qëndro ka firmosur me Manchester Cityn në Angli dhe do të jetë pjesë e Akademisë së këtij klubi. Sa i takon marrëveshjes, bëhet fjalë për një kontratë 4-vjeçare.

I kualifikuar nga 14 të përzgjedhurit për cilësi sportive, Qëndro premton shumë për të ardhmen. Të gjithë duhet të mbajmë mend emrin e tij, pasi një ditë mund të dëgjojmë për të në arenën ndërkombëtare. Talentin e pret një punë e madhe  te Akademia e “Qytetarëve”, për shkak  të konkurrencës.

436547454 10225970327737614 1121946727874992953 N
436547454 10225970327737614 1121946727874992953 N
436426150 10225970327857617 2629635143034942394 N
436426150 10225970327857617 2629635143034942394 N

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts