Shqiperia

Rama në Azerbajxhan për hapjen e ambasadës Shqiptare në Baku, ja detaji që tërhoqi vëmendjen nga vizita e kryeministrit

rama ne azerbajxhan per hapjen e ambasades shqiptare ne baku ja detaji qe terhoqi vemendjen nga vizita e kryeministrit
rama ne azerbajxhan per hapjen e ambasades shqiptare ne baku ja detaji qe terhoqi vemendjen nga vizita e kryeministrit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet aktualisht në një vizitë në Azerbajxhan.

Qëllimi i vizitës së tij, është pjesëmarrja në ceremoninë e hapjes së Ambasadës Shqiptare në Baku.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, të cilat kanë theksuar faktin se mbërritja e kreut të qeverisë shqiptare ka nxitur interes në rrjetet sociale pasi ka udhëtuar në një aeroplan të drejtuar nga kompania shtetërore azerbajxhanase e naftës dhe gazit, Socar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts