Sport

Sezon me ulje-ngritje, një mbrojtës mund t’i japë lamtumirën Bayernit

sezon me ulje ngritje nje mbrojtes mund ti jape lamtumiren bayernit
sezon me ulje ngritje nje mbrojtes mund ti jape lamtumiren bayernit

E ardhmja e Dayot Upamecano mund të jetë larg Bayern Munchen. Mbrojtësi francez ka pasur disa ulje-ngritje këtë vit dhe për këtë arsye kanë filluar të përhapen zërat për lamtumirën e tij në fund të sezonit.

Megjithatë, sipas fjalëve të njerëzve të afërt të lojtarit, ende nuk është vendosur asgjë. Klubet e Premierligës e pëlqejnë shumë  futbollistin por një vendim do të merret vetëm kur të jetë e qartë se kush do të ulet në pankinën e Bayern Munichut sezonin e ardhshëm. Upamecano ka luajtur 19 ndeshje këtë sezon, ku ka realizuar 1 gol. Për të, ky është sezoni i 3-të me kampionët e Gjermanisë.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts