Bota

Shtëpia e Bardhë: Asnjë tregues se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore në Ukrainë

shtepia e bardhe asnje tregues se rusia po pergatitet te perdore arme berthamore ne ukraine
shtepia e bardhe asnje tregues se rusia po pergatitet te perdore arme berthamore ne ukraine

Shtëpia e Bardhë tha se nuk kishte parë asnjë shenjë që Moska ishte gati të përdorte një armë bërthamore në Ukrainë, pasi presidenti Vladimir Putin tha se ishte gati t’i vendoste ato nëse sovraniteti i Rusisë kërcënohej.

“Ne nuk kemi parë asnjë arsye për të rregulluar qëndrimin tonë bërthamor, as ndonjë tregues se Rusia po përgatitet të përdorë një armë bërthamore në Ukrainë,” u tha gazetarëve sekretarja e shtypit Karine Jean-Pierre kur u pyet për komentet e Putinit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts