Shqiperia

SPAK përfundon hetimet për koncesionin e sterilizimit, komunikon akuzat për të pandehurit

spak perfundon hetimet per koncesionin e sterilizimit komunikon akuzat per te pandehurit
spak perfundon hetimet per koncesionin e sterilizimit komunikon akuzat per te pandehurit

SPAK ka përfunduar hetimet për koncesionin e sterilizimit.

Në këtë moment, Prokuroria e Posaçme po ju komunikon akuzat të pandehurve.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për Balkanweb se ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqajt do i komunikohet akuza të hënën.

Të pandehur për koncesionin e sterilizimit me vlerë 100 mln euro janë Ilir Rrapaj, Klodian Rjepaj, Genc Burazeri, Marsela Serjanaj, Arben Gjata, Naile Ajazi dhe Petro Mersini, si dhe Saimir Kadiu. Ish-ministri Ilir Beqaj ndodhet në akuzë për shperdorim detyre kryer në bashkëpunim.

Kujtojmë se për sterilizimin janë nën masën e arrestit me burg Rjepaj e Rrapaj, dy persona të tjerë janë nën masën e sigurisë “Arrest shtëpie” dhe 4 të tjerë nën masën “Detyrim paraqitje”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts