Bota

Tornado godet shtetin e Indianas në SHBA, 3 të vdekur

tornado godet shtetin e indianas ne shba 3 te vdekur
tornado godet shtetin e indianas ne shba 3 te vdekur

Shtetet qendrore të SHBA-ve janë goditur nga tornadot dhe stuhitë e fuqishme.

Shërbimi Amerikan i Motit ka lëshuar paralajmërim për tornado, fenomen që pritet të prekë jo më pak se 13 milionë njerëz.

Tre persona kanë humbur jetën në Indiana, ndërsa ka dhe shumë të lënduar.

Tornadot kanë prekur edhe zona të tjera, por se fatmirësisht në to nuk ka pasur viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts