Sport

VIDEO/ Fitore me goleadë, Chelsea argëtohet ndaj Everton

video fitore me goleade chelsea argetohet ndaj everton
video fitore me goleade chelsea argetohet ndaj everton

Pas barazimit ndaj Sheffield United, Chelsea është rikthyer te fitorja. Blutë e Londrës triumfuan pastër 6-0 në shtëpi, ndaj Everton. Natyrisht, një nga më të mirët në këtë takim ishte Palmer, i cili realizoi katër gola.

Në këtë sfidë la gjurmë edhe Jackson, me një gol. Goli i 6-të mban firmën e Gilchrist. Chelsea renditet në vendin e nëntë me 47 pikë, shumë larg pritshmërive. Everton renditet në vendin e 16-të.

(Video)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts