Sport

VIDEO/ Gabbia dhe Jovic nderojnë Milanin, fitore e vuajtur ndaj Frosinones

video gabbia dhe jovic nderojne milanin fitore e vuajtur ndaj frosinones
video gabbia dhe jovic nderojne milanin fitore e vuajtur ndaj frosinones

Gola dhe emocione nĂ« “Stadio Benito Stirpe” por nĂ« fund feston
Milani. TĂ« besuarit e Stefano Piolit mposhtĂ«n 2-3 Frosinonen, 3 pikĂ«sh ky qĂ« vjen pikĂ«risht atĂ«herĂ« kur duhej.

Një top i rekuperuar në mesin e fushës nga kuqezinjtë solli golin e parë të takimit. I zakonshmi Giroud u koordinua mirë me kokë, duke mposhtur kështu porterin Turati.

NĂ« tĂ« 24-tĂ«n, Leao shkaktoi penallti nĂ« dĂ«m tĂ« skuadrĂ«s nga Milano, pasi preku topin me dorĂ«. Nga pika e bardhĂ« nuk fali Soule, me “gardianin” Maignan qĂ« kuptoi krahun, por nuk mundi dot tĂ« ndalĂ« sferĂ«n.

Modestët vendas ndëshkuan kundërshtarin në minutën e 65-të, duke kthyer gjithçka në favor të tyre. Milan nuk u pajtua assesi me rezultatin pasi përmbysi sfidën falë Gabbia-s dhe Jovic.

Milan renditet në vendin e 3-të me 49 pikë, Frosinone gjendet në vendi ne 14-të me 23 pikë.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts