Bota

VIDEO/ Përfshihet nga zjarri pallati luksoz në Londër, 11 banorë përfundojnë në spital

video perfshihet nga zjarri pallati luksoz ne londer 11 banore perfundojne ne spital
video perfshihet nga zjarri pallati luksoz ne londer 11 banore perfundojne ne spital

Njëmbëdhjetë persona u dërguan në spital dhe rreth 130 u evakuuan herët këtë mëngjes nga një zjarr që shpërtheu në një ndërtesë apartamentesh në një lagje luksoze të Londrës, tha shërbimi zjarrfikës.

Ndërtesa e apartamenteve në të cilën shpërtheu zjarri ndodhet në Kensingtonin e Jugut, në pjesën jugperëndimore të kryeqytetit britanik, pranë Muzeut të Historisë Natyrore të Londrës. Kur mbërritën zjarrfikësit, gjysma e katit përdhes të ndërtesës pesëkatëshe u përfshi nga flakët, sipas asaj çka thotë Brigada e Zjarrfikësve në Londër në Platformën X.

“Zjarri u përhap nga kati përdhe në katin e fundit dhe në çati të ndërtesës. Ekipet zjarrfikëse po punojnë shumë për të parandaluar përhapjen e flakëve në ndërtesat fqinje,” tha Steve Collins, një zyrtar zjarrfikës. Zjarrfikësja që ndodhet në vendngjarje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts