Bota

Zyrtare/ KQZ shpall rezultatin final, Putin fiton edhe një mandat në krye të Kremlinit

zyrtare kqz shpall rezultatin final putin fiton edhe nje mandat ne krye te kremlinit
zyrtare kqz shpall rezultatin final putin fiton edhe nje mandat ne krye te kremlinit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Rusisë ka njoftuar zyrtarisht se Vladimir Putin ka fituar mandatin e tij e pestë.

Lideri rus garoi për mandatin e radhës, praktikisht pa kundërshtarë potencialë, gjë që nuk vuri në dyshim për asnjë moment fitoren e tij.

Sondazhet paraprake e kishin nxjerrë Putinin fitues me rreth 88 përqind të votave.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë me dije se Putin ka fituar me një numër rekord votash.

Në përfundim të këtij mandati, Putin do të ketë një jetëgjatësi në pushtet më të madhe edhe se Stalini.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts