Shqiperia

Konventa e Partisë së Lirisë, delegatët i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur drejtuesit

konventa e partise se lirise delegatet i drejtohen kutive te votimit per te zgjedhur drejtuesit
konventa e partise se lirise delegatet i drejtohen kutive te votimit per te zgjedhur drejtuesit

Pas fjalimit të mbajtur nga kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në Konventën Kombëtare ka nisur edhe votimi për drejtuesit e rinj të partisë.

Në garën për atë që tashmë do të quhet President i PL dhe jo më kryetar, janë kreu aktual Meta dhe Faik Basha.

Po ashtu gara po zhvillohet edhe për pozicionin e zv/ Presidentes së partisë ku përballë deputetes Erisa Xhixho janë dy kandidate të tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts