Bota

Tanket izraelite shtyhen në veri të Gazës, avionët luftarakë godasin Rafahun

tanket izraelite shtyhen ne veri te gazes avionet luftarake godasin rafahun
tanket izraelite shtyhen ne veri te gazes avionet luftarake godasin rafahun

Pjesa më e madhe e Rafahut, si pjesa tjetër e Gazës, tani është thjeshtë rrënoja.

Sulmet ajrore izraelite kanë shënjestruar vazhdimisht zonën, duke rrafshuar shtëpitë dhe duke vrarë mijëra palestinezë.

Civilët e zhvendosur në zonë në përpjekje për t’i shpëtuar sulmeve në Gaza, kanë deklaruar se janë të frikësuar se e jjejta gjë mund të ndodhë edhe në Rafah.

“Ne jemi të frikësuar nëse një pushtim ndodh në Rafah. Ku mund të shkojmë?”, tha Tamam al-Handy, një nënë e zhvendosur që tani kërkoi strehim në Rafah.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts